58 183 690
64 039 29
info@lastrada.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

bussireisid 2020. a:

Torino ja Piemonte

10 päeva

31. juuli – 9. august

al 349 €

Torino ja Piemonte

10 päeva

4.13. september

al 349 €

Kampaania
 

Torino ja Piemonte ringreis

10-päevane bussireis:
Torino, Vercelli, Alba, Sacra di San Michele klooster,

saared Bella ja Pescatori, Langhe veinipiirkond,
Val di Susa mäepiirkond
 

Reisikava:

1. päev
Tallinn Poola

Meie reis Itaaliasse algab varahommikuse väljasõiduga Tallinnast. Sõidame läbi Läti ja Leedu ning peatume ööpuhkuseks hotellis Poolas.

2. päev
Poola
Tšehhi

Hommikusöök hotellis. Poolast suundume naaberriiki Tšehhi. Ööbime hotellis Tšehhi-Austria piiri lähedal.

3. päev
Austria
Itaalia

Täna sõidame läbi imekaunite Austria Alpide. Hilisõhtul jõuame Itaaliasse.

  
4. päev

Vercelli, riisiistandused, Langhe veinipiirkond, Alba

Piemonte nagu paljud teisedki Itaalia piirkonnad võib uhkust tunda oma esmaklassilise köögi poolest, mida kroonivad kohalik riis, haruldased valged trühvlid ning maailmas kõrgelt hinnatud Barolo ja Barbaresco veinid. Täna ootabki meid retk Piemonte kulinaaria telgitagustesse.

Alustame päeva Euroopa riisipealinnast Vercellist. Pärast ringkäiku ilusas keskaegses vanalinnas sõidame Vercelli ümber laiuvate sametiste riisipõldude vahele. Kiikame ühte siinsetest istandustest, õpime riisikasvatuse saladusi ja proovime kohapeal valmistatud maitsvat risottot.
Seejärel külastame Vana-Rooma-aegset Albat. Linn on eelkõige tuntud siin kasvavate haruldaste valgete trühvlite, neile pühendatud iga-aastase Alba trühvlifestivali ning suurepäraste juustude ja veinide poolest. Vabal ajal tasub teil sisse astuda mõnda kümnetest poekestest või restoranidest, et end kohaliku gurmeetoote või hoopis maitsva trühvliroaga kostitada.

Edasi sõidame Langhe veinipiirkonda, mis tänu oma kuppelmaastikele ja iidsele veinivalmistamise traditsioonile UNESCO maailmapärandisse on kantud. Soovijatel on võimalik viinamarjaistanduses ringi vaadata ja Piemonte armastatud veine degusteerida.

 
5. päev

Torino

Täna ootab meid ees Piemonte pealinn Torino – Itaalia tööstuskeskus, kus toodetakse kõike, alates itaallaste hulgas populaarsetest Fiati autodest ning lõpetades kuulsate Martini vermutite ja hinnaliste käsitööšokolaadidega. Pariislikud bulvarid, suursugused piazzad ja uhkete portikustega paleed ning teisalt industriaalajastu tehastesse loodud urbanistlikud restoranid ja kaubanduskeskused – Torinos on midagi igale maitsele. Lisaks kõigele tuntakse Torinot ka Itaalia šokolaadipealinnana. Huvilistel on võimalik osaleda põnevas šokolaadi meistriklassis, et kohalike salaretseptide järgi käsitsi šokolaadi valmistada ja hiljem loomulikult hea maitsta lasta.  

Pärastlõunal seame sammud ühte linna paljudest ajaloolistest kohvikutest, et end torinolastele omase kuningliku ootega kostitada. 17. sajandist pärit dekadentlik kehakinnitus kujutab endast Torino kuulsat bicerini jooki, mis koosneb espressost, kakaost ja piimavahust, ning selle kõrvale pakutavatest maiuspaladest.

 
6. päev

Sacra di San Michele klooster, matk Val di Susa orus, väikelinnad

Suurlinnale meeldivaks vahelduseks sõidame täna Piemonte mägist loodust avastama. Veedame päeva Val di Susa orus, mida ümbritsevad alad on sajandeid katoliiklastest palverändureid võõrustanud ja kust teel Pühale Maale on läbi rännanud nii kunstnikud, kaupmehed kui ristisõdijad.

Külastame soovijatega Sacra di San Michele kloostrit. Peaingel Miikaelile pühendatud palverändurite klooster asub pea 1000 meetri kõrgusel Pirchiriano mäe tipus. Just Sacra di San Michelest on muuseas inspireeritud ka Umberto Eco kuulus romaan “Roosi nimi”.

Edasi ootab meid piemontelase eestvedamisel matk Val di Susa orus. Jalutame mööda kivist teerada ning naudime imelisi vaateid ümbritsevatele mägedele ja orgudes laiuvatele linnadele.

Pärast mõnusat jalutuskäiku värskes õhus peatume väikelinnas, et pisut jalga puhata ja keha kinnitada.

   
7. päev

Maggiore järve saared Bella ja Pescatori, köistee

 Armastatud prantsuse kirjanik Stendhal on öelnud: „Kui teil juhtub olema nii süda kui särk, siis tuleb teil kahtlemata müüa oma särk, et külastada Maggiore järve piirkonda,“ ja just sinna me täna sõidamegi. Alustame oma retke Stresast, kus soovijatel on võimalik köisteega kõrgel Maggiore järve lähistel kulgeda ja sellelt avanevaid kirjeldamata kauneid vaateid nautida: rohelusega kaetud saared, taevasinine vesi ja taamal silmapiiril uttu mattunud mägede siluett.

Seejärel ootab huvilisi laevasõit Borromeo saartele. Külastame krahvinna Isabella Borromeo järgi nime saanud Isola Bellat, selle suursuguse barokse palee ning Babüloni rippaedu meenutavate terrasside ja prantsuse stiilis pargiga. Edasi sõidame Pescatore ehk Kalurite saarele. Seal asub armas külake paadisildade, kalurimajade ja baaridega, kus Hemingway romaani "Jumalaga, relvad!" tegelane Frederic Henry Esimese maailmasõja ajal vermutit jõi.

Õhtu saabudes ootab kõiki soovijaid traditsiooniline õhtusöök Piemonte köögi parimate paladega.  

   
8. päev

Novara toomkirik
Itaalia
Šveits Saksamaa Tšehhi

Teel kodu poole peatume Piemonte suuruselt teises linnas, Novaras. Külastame linna südameks ja sümboliks olevat San Gaudenzio basiilikat, mis asub juba Vana-Rooma ajast linna spirituaalseks keskmeks olnud Jupiteri templi kohal. Soovijatel on võimalik tõusta kiriku 45m kõrgusesse kuplisse, kust avaneb suurepärane vaade tervele Novara linnale.  

Pärastlõunal jätame Itaaliaga hüvasti. Meie kojusõit kulgeb läbi Šveitsi ja Saksamaa. Ööbimiseks peatume  hotellis Tšehhis.

   
9. päev

Tšehhi Poola

Pärast hommikusööki sõidame edasi ning ööseks jõuame meie hotelli Poolas.

10. päev
Poola Tallinn

Meie reisi viimane päev. Pärast Poolat jääb meil veel läbida Leedu ja Läti. Veel veidi ja olemegi tagasi kodus.

   

Paketi maksumuses sisaldub:

  
Sõit mugavustega bussis (konditsioneer, video, WC, kuumaveeaparaat)

Eestikeelsed linnaekskursioonid:

Torino
Vercelli
Alba
Val di Susa väikelinnad

Majutus 2* hotellides Poolas, Tšehhis ja Itaalias
Kahekohalised mugavustega toad (dušš, WC)
Hommikusöögid iga päev
 

Lisatasu eest:

 
Riisiistanduse külastus koos einega

28 €

Veinidegusteerimine:
täiskasvanud

20 €

lapsed kuni 17 a k.a veini asemel pakutakse karastusjooke või mahla

15 €

Šokolaadi meistriklass

16 €

kuninglik oode

16 €

San Michele kloostri külastus:
täiskasvanud

13 €

lapsed kuni 17 a k.a

11 €

pensionärid

11 €

Matk Val di Susa orus kohaliku giidiga

14 €

Maggiore järve saarte Bella ja Pescatori külastus

28 €

Köistee:
täiskasvanud

22 €

lapsed kuni 17 a k.a

17 €

Rahvuslik õhtusöök

32 €

Tõus Novara basiilika kuplile

5 €

Reisikindlustus